Samandağ'da güreş heyecanı

Hatay'ın Samandağ ilçesinde düzenlenen; 'Kaymakamlık Kupası Okullararası Aba Güreş Şampiyonası'nda büyük çekişme yaşandı.

16'sı bayan olmak üzere toplam 105 sporcunun katılımıyla 18 kategoride organize edilen şampiyonaya katılan sporcular, birbirine üstünlük sağlayabilme adına minderde kıyasıya mücadele etti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 8 aba güreşi hakeminin yönettiği şampiyonaya da yoğun ilgi gösterildi Samandağ İlçe Spor Müdürü Levent Durak, CHP İl Genel Meclis üyesi Nurettin Dik ve Avcılar Köyü Muhtarı Cemil Pekmez de müsabakayı köy sakinleriyle birlikte takip etti.

Dereceye giren öğrencilere madalya ve kupalarınıysa Levent Durak, Nurettin Dik ve Cemil Pekmez takdim etti. Organizasyonu gerçekleştirmekteki amaçlarının; yaklaşık 5 bin yıllık bir tarihe sahip olan 'aba güreşi'nin altyapısını güçlendirmek ve gelecekte büyük sporcular yetiştirmek olduğunu anlatan İlçe Spor Müdürü Levent Durak, “Müsabakaya katılan bayan sporcuları görmek memnuniyet verici. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

www.haberciler.com sitesinden 17 Aralık 2017 23:31 Pazar günü yazdırılmıştır.